Dialog międzyreligijny. Pytanie o sens

Dialog międzyreligijny. Pytanie o sens

Źródło: Klub Tygodnika

Zapraszamy na rozmowę „Dialog międzyreligijny. Pytanie o sens” organizowaną przez Klub „Tygodnika Powszechnego”, która odbędzie się online w środę, 4 listopada, godz. 20:00. Jest to spotkanie z cyklu „Dialog dla wspólnoty koniecznie potrzebny”, który realizujemy we współpracy z Fundacją im. Konrada Adenauera Prowadzimy dialog ekumeniczny, ale czy rozumiemy do czego zmierzamy. Jaki jest obraz tego dialogu na dziś i jakie mamy w nim priorytety. Jakie wymierne wartości ma sam fakt poszukiwania porozumienia międzyreligijnego w naszych wzajemnych relacjach i dla naszego duchowego rozwoju. Czego nas nauczył.

Transmisja

Spotkanie poprowadzi:
Ks. Andrzej Perzyński, profesor zwyczajny, wykładowca teologii dogmatycznej i zagadnień ekumenicznych na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie oraz Seminarium Duchownym w Łodzi. Założyciel Klubów „TP” W rozmowie udział wezmą;

Kalina Wojciechowska- ewangelicka teolożka biblistka, doktor habilitowany nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Członkini Komitetu Nauk Teologicznych PAN.

Ewa Jóżwiak- polska działaczka ekumeniczna, teolożka, dziennikarka i redaktorka, doktor nauk teologicznych, prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

Stanisław Wojciechowicz - polski rabin, związany z judaizmem reformowanym, od października 2010 pierwszy rabin Centrum Społeczności Postępowej i Synagogi Ec Chaim Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

Uwaga: Wcześniej zapowiadana Małgorzata Kordowicz, nie może wziąć udziału w rozmowie. Przepraszamy!