Grzech bałwochwalstwa

Henri-Paul Motte, (1846-1922): The Israelites dancing around the Golden Calf, Wikimedia Commons

Henri-Paul Motte, (1846-1922): The Israelites dancing around the Golden Calf, Wikimedia Commons

Źródło: Klub Tygodnika oraz Klub TP Berlin

Bałwochwalstwo określa się jako najstarszy i najpoważniejszy grzech. Prawo Mojżeszowe nakazuje jasno służbę jedynemu Bogu i zakazuje oddawania czci bogom obcym. Zarówno Stary jak i Nowy Testament jednoznacznie zakazują politeizmu.

Zapraszamy w czwartek, 6 maja na godz. 19. Spotkanie online!

Czym jednak jest bałwochwalstwo? Czego tak naprawdę dotyczy? Jak można rozumieć jego definicję zawartą w Katechizmie Kościoła Katolickiego, która określa go jako „stałą pokusę wiary” (KKK 2213)? Gdzie zaczyna się ubóstwianie tego, co nie jest Bogiem? Czy bałwochwalstwo zabiera wolność i pozbawia człowieka radości? Gdzie odnajdujemy ślady bałwochwalstwa dzisiaj?

Tymi i pokrewnymi pytaniami zajmiemy się na majowym spotkaniu berlińskiego klubu Tygodnika Powszechnego. W temat wprowadzi krótkim referatem nasza klubowiczka – Alina Leutner. Po nim nastąpi otwarta dyskusja.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu online serdecznie zapraszamy. W celu otrzymania dostępu prosimy o krótką wiadomość przez naszą stronę Klubu Tygodnika Powszechnego w Berlinie (e-mail: klubtpberlin@gmail.com) lub poprzez naszą stronę Facebook do dnia 5 maja 2021.

Link do spotkania na platformie zoom zostanie nadesłany w dniu spotkania na e-mail podany przez uczestników przed rozpoczęciem spotkania.