Ks. Andrzej Żuraw uhonorowany

Ks. Andrzej Żuraw uhonorowany
Ks. Andrzej Żuraw uhonorowany

"Honorową nagrodę im. ks. Romana Indrzejczyka ustanowiła Polska Rada Chrześcijan i Żydów, by upamiętnić osobę tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej duchownego, byłego wiceprzewodniczącego Rady, kapelana prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wyróżnienie przyznawane jest chrześcijańskim osobom konsekrowanym, które swoją działalnością i postawą przyczyniły się m.in. do rozwoju dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej. Rada przyznaje nagrodę na wniosek kapituły, której przewodniczy Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, członek Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów i jej były współprzewodniczący.

Dotychczasowymi laureatami byli: ks. Stanisław Bartmiński z Krasiczyna (za rok 2012), ks. Marian Bronikowski z Sieradza (2013), pastor Janusz Daszuta z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, proboszcz parafii w Kielcach (2014), ks. Henryk Paprocki z prawosławnej parafii Św. Grzegorza w Warszawie (2015), ks. Jerzy Stranz z parafii Św. Wojciecha w Poznaniu (2016). ks. Michał Jabłoński, proboszcz parafii ewangelicko-reformowanej w Warszawie (2017)."

Więcej: