Marta Titaniec prezesem Fundacji Świętego Józefa

Marta Titaniec w Aleppo.

Marta Titaniec w Aleppo.

Konferencja Episkopatu Polski powołała Martę Titaniec na stanowisko prezesa Fundacji Świętego Józefa. Marta Titaniec jest sekretarzem generlnym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, członkinią Zarządu warszawskiego KIK-u, koordynatorką projektów humanitarnych KIK oraz jedną z inicjatorek „Zranionych w Kościele„,.

Fundacja Świętego Józefa ma być – jak mówi ksiądz Prymas Wojciech Polak – „dziełem pomocy i wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie w dzieciństwie lub młodości we wspólnocie Kościoła”. KEP powołuje Fundację, aby m.in. „świadczyć wieloraką pomoc pokrzywdzonym we współpracy z konkretną diecezją i z istniejącymi dziełami oraz inicjatywami”.

Wierni, jak i całe społeczeństwo, oczekują jednoznacznego zaangażowania i konkretnego działania ze strony Kościoła w walce z dramatem wykorzystania seksualnego. Konieczne jest kontynuowanie istniejących oraz podejmowanie nowych systematycznych działań na rzecz osób zranionych we wspólnocie Kościoła, zarówno przez niektóre osoby duchowne, jak też innych sprawców związanych z działalnością edukacyjną i duszpasterską Kościoła – podkreśla abp Polak.