Świat po pandemii - Igrzyska Wolności 2020

Finał Igrzysk Wolności 2020

The World after the Pandemics - Świat po pandemii. Zapowiedź

Źródło: Fundacja Liberté!

Transmisji on-line finału Igrzysk Wolności 2020 i wysłuchania przemówień, dla których punktem wyjścia stanie się motyw przewodni tegorocznej edycji wydarzenia – „Świat po pandemii”:

  • Andrea Virag, director of Strategy at Republikon Institue
  • Sarka Prat, director of the Institute for Politics and Society
  • Rafał Szymczak, social communication expert
  • Weronika Michalak, Health and Environment Alliance Poland’s director
  • Tomasz Kamiński, politician, regional civil servant -Olga Brzezińska, manager and promoter of culture, president of the Miasto Literatury Foundation
  • Tomasz Kasprowicz, vice-president of the Res Publica Foundation
  • Daria Hejwosz-Gromkowska, assistant professor at faculty of Educational Studies Adam Mickiewicz University in Poznan

Partner: European Liberal Forum – ścieżka Thinking Aloud at Freedom Games 2020

Fundacja Liberté! to interdyscyplinarna organizacja kulturalna i społeczna oraz think tank, który działa w Polsce od 2007 roku. Osią naszych wszystkich działań jest wydawanie eksperckiego, ideowego czasopisma kulturalnego i społeczno-politycznego “Liberté!”.

Naszą ambicją jest pozycja rzecznika społeczeństwa otwartego, racjonalnych poglądów gospodarczych i kultury liberalnej w Polsce. Głównym długofalowym celem organizacji jest tworzenie w Polsce różnorodnych narzędzi służących do dokonania realnej liberalnej zmiany i budowania dla niej poparcia społecznego. Pracujemy nad tym aby stać się kompleksową i interdyscyplinarną instytucji zdolną do skutecznego edukowania obywateli w duchu poszanowania rządów prawa, praw człowieka, zasad gospodarki rynkowej i zasad integracji europejskiej. W działalności kulturalnej staramy się realizować projektu ambitne, często niszowe, które uważamy za warte pokazania szerszemu odbiorcy.

Jesteśmy członkiem sieci międzynarodowych: 4liberty.eu, Atlas Network, European Liberal Forum.

UWAGA!

Z uwagi na sytuację związaną z epidemią COVID-19, wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu będą transmitowane online, za darmo i bez konieczności rejestracji!

Wydarzenie zostanie zorganizowane w zgodzie z aktualnymi przepisami bezpieczeństwa i wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Kultury.

Organizator rezygnuje w tym roku z koncertów i dużych wydarzeń artystycznych. Gwarantuje także zwrot środków za zakupiony bilet.

Organizator: Fundacja Liberté!

Partner Strategiczny: Miasto Łódź, Łódzkie Centrum Wydarzeń

Partnerzy: Open Society Foundations, European Liberal Forum, Google

Partnerzy wspierający: Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit, Orange

Partnerzy innowacji: Incredible Inspirations

Partnerzy merytoryczni: 4Liberty.eu, Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju), Republikon Foundation, Movimiento Liberal Social, Lithuanian Free Market Institute, The Institute for Politics and Society, Green Peace Polska, Instytut Boyma, Big Data for Leaders, Heal Polska, THINKTANK Magazine, Symbal.by, NEXTA, Białoruski Dom w Warszawie, Global Compact Network Poland, Wolne Sądy, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, Łódzki Szlak Kobiet

Partnerzy dialogu: Atlas Network, Ikea

Partner technologiczny: Microsoft

Partnerzy medialni: Gazeta Wyborcza, TOYA TV, Angora, Onet, TOK FM Pokaż mniej

Igrzyska Wolności to interdyscyplinarna impreza intelektualna i artystyczna oraz forum wymiany doświadczeń pomiędzy liderami z różnorodnych środowisk. Pragniemy aby Igrzyska były również forum dla mieszkańców Łodzi, które pozwoli im współuczestniczyć w życiu intelektualnym i kulturalnym Europy, a przez to budować kapitał kulturowy łodzian.

Igrzyska Wolności to również świetną okazja do networkingu i skorzystania ze wzajemnych doświadczeń uczestników. Naszym celem jest zachowanie interdyscyplinarnego charakteru wydarzenia w którym obok ekspertów, ludzi mediów, politologów, polityków występują twórcy, pisarze, artyści, a także ludzie biznesu.

Punktem wyjścia do rozmów podczas drugiej edycji Igrzysk Wolności, mającej miejsce w dniach 15-17 października 2015 roku, było jedno z fundamentalnych dla naszych czasów pytań: „Jak uratować demokrację?”.