Pesach, czas na wolność- wykład rabinki Małgorzaty Kordowicz

Czy Dzieci Izraela odzyskały wolność wraz z wyjściem z Egiptu?

Pesach - talerz pesachowy

Źródło: Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu - Jewish Community of Wroclaw

Jedna z nazw święta Pesach to "czas naszej wolności". Czy Dzieci Izraela odzyskały wolność wraz z wyjściem z Egiptu? A jeżeli nie wtedy, to kiedy? Jak to wygląda z perspektywy złośliwego dziecka z pesachowej opowieści? Wolność niejedno ma imię...

Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu serdecznie zaprasza na wykład rabinki Małgorzaty Kordowicz „Pesach - czas na wolność”. Wykład odbędzie się on-line na naszym profilu w czwartek 18 marca o godz. 17:00.

Rabinka Małgorzata Kordowicz jest rodowitą warszawianką, absolwentką Wydziału Hebraistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Uczyła hebrajskiego m.in. na UW, w Wielokulturowym Liceum Humanistycznym im. J. Kuronia i na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wydała dwie książki: polsko-hebrajski modlitewnik dla dzieci (pierwszy żydowski modlitewnik, który ukazał się drukiem w Polsce od czasu II wojny św.) oraz wzbogacony o część współczesną reprint elementarza do nauki hebrajskiego z początku ubiegłego wieku („Sfatenu - Nasz język”). Przez 15 lat była członkinią zespołów redakcyjnych kilku polsko-żydowskich periodyków. W 2016 r. ukończyła studia w Żydowskim Seminarium Teologicznym (JTS) w Nowym Jorku i - jako pierwsza Polka - została rabinką.

Organizator: Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu - Jewish Community of Wroclaw
Wsparcie: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.