30. Festiwal Kultury Żydowskiej - Kraków

30. Festiwal Kultury Żydowskiej - Kraków

Źródło: 30. Festiwal Kultury Żydowskiej - Kraków

Komunikat 30. Festiwalu Kultury Żydowskiej

25 czerwca rozpoczniemy jubileuszową 30. edycję Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Przygotowaliśmy dla Was program pełen niespodzianek i nowych pomysłów – jak to na jubileusz przystało!

Poznajcie szczegóły.

Przez kilka ostatnich miesięcy, nie będąc pewnymi, w jakiej sytuacji przyjdzie nam zaprosić Was na 30. FKŻ, układaliśmy program, a w zasadzie dwa – jeden taki na czasy mocno pandemiczne, a drugi – na bardziej optymistyczne czasy. Cieszymy się niezmiernie, że możemy zrealizować ten drugi scenariusz i zaprosić Was na spotkanie z naszymi artystami i gośćmi, którzy pojawią się na żywo w naszym Namiocie FKŻ i innych festiwalowych lokalizacjach, a Wy na żywo będziecie mogli z nimi porozmawiać!

Do tego 99,9% wydarzeń jest bezpłatnych! Niemalże wszystkie z nich będą transmitowane na żywo na specjalnie dla Was stworzonej platformie streamingowej, którą uruchomimy tuż przed 30. FKŻ. Nie będziecie musieli szukać transmisji na Facebooku, czy na YouTube – znajdziecie je przez całą dobę pod adresem 30.jewishfestival.pl
A ponieważ chcemy być jak najbliżej Was - za kilka dni podarujemy Wam aplikację na smartfony, żebyście zawsze mieli nas pod ręką.

Poniżej znajdziecie linki do programu, do sklepiku z biletami (gdzie pobierzecie również bezpłatne wejściówki na te wydarzenia, które mają bardzo ostre limity miejsc). A jeżeli chcielibyście zakupić honorowe bilety – poniżej znajdziecie również link do darowizn online i do naszego profilu na Patronite.

Już niedługo zdradzimy Wam, co w programie towarzyszącym 30. FKŻ zobaczycie u naszych partnerów – w JCC Kraków i Żydowskim Muzeum Galicja. Za chwilkę też pojawią się wszelakie informacje dla mediów – w tym te o akredytacjach.

Czekamy na Was na Kazimierzu, w naszym festiwalowym Namiocie, w Chederze i w wielu innych lokalizacjach już od 25 czerwca do 4 lipca! Ale pamiętajcie – covid jest ciągle w powietrzu! Dlatego też wybierając się na festiwalowe wydarzenia weźcie ze sobą maseczki, zachowajcie dystans do innych uczestników wydarzeń, dezynfekujcie dłonie i zrozumcie, że obowiązują nas limity ilości osób, jakie możemy wpuścić na wydarzenia. Ale te limity nie obowiązują tych, którzy są zaszczepieni, więc….. :)

Do zobaczenia! L’hitraot!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM 30. FKŻ

Ponad 100 wydarzeń w programie głównym, 150 artystów z 7 krajów świata wypełni festiwalowy Namiot, synagogę Tempel, dziedzińce Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz Collegium Maius, jak też ulice i zakamarki Kazimierza. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was na jubileuszową edycję FKŻ!

przejdź do programu 30. FKŻ

BILETY NA WYDARZENIA 30. FKŻ

Za wyjątkiem 4 wydarzeń, wszystkie nasze jubileuszowe propozycje przeżyjecie za darmo. Bilety możecie kupić wyłącznie przez internet, na naszej stronie www - wydrukujcie je lub pokażcie przy wejściu na Waszych telefonach. W sklepie pobierzecie bezpłatne wejściówki na zajęcia Pracowni Seniora.

odwiedź sklep z biletami

JAK ZOSTAĆ MECENASEM 30. FKŻ

Serwis Patronite to jeden z kilku sposobów, w jaki możecie stać się współtwórcami FKŻ. Kilka kliknięć na ekranie smartfona, albo klawiaturze komputera sprawi, że przyczynicie się do naprawy naszego świata. Zdecydowanie warto i ... nie liczą się kwoty, ważne jest zaangażowanie. Wszystkie opcje poznacie tutaj:

więcej informacji