Wspólne Dziedzictwo: Rozmowa z Martą Titaniec

Forum Dialogu - Wspólne Dziedzictwo

Źródło: Forum Dialogu

Szanowni Państwo,

zapraszamy na spotkanie z cyklu Wspólne Dziedzictwo: rozmowy o relacjach chrześcijańsko-żydowskich. Naszą gościnią będzie Marta Titaniec, sekretarz generalna Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Porozmawiamy o tym, co daje dialog z Żydami chrześcijance i co sprawia, że trwa w nim od dwudziestu lat. To będzie opowieść o ludziach, o przyjaźniach i odkrywaniu własnej wiary przez pryzmat judaizmu. To nie tylko spojrzenie osobiste, ale obserwacje osoby głęboko zaangażowanej w tworzenie organizacyjnych struktur, które tworzą ramy dla dialogu w Polsce. Rozmowę poprowadzi Zuzanna Radzik.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 24 czerwca o godzinie 19.00. Zapraszamy do rejestracji:

Wspólne Dziedzictwo: rozmowa z Martą Titaniec na platformie Zoom

Wydarzenie jest też dostępne na profilu FB Forum Dialogu. Zachęcamy do przekazywania informacji o wydarzeniu osobom, które mogą być zainteresowane tematem.

Marta Titaniec – członkini Prezydium Zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2000 r. sekretarz generalna Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, W latach 2010-2018 odpowiadała za projekty zagraniczne w Caritas Polska. Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego X i XI Zjazdu Gnieźnieńskiego, wiceprezeska Fundacji Św. Wojciecha-Adalberta w Gnieźnie. Członkini Zespołu Laboratorium „Więzi”. Prezeska Fundacji św. Józefa, współpomysłodawczyni inicjatywy Zranieni w Kościele, telefonu zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele.

Zuzanna Radzik – wiceprezeska Forum Dialogu, teolożka, absolwentka Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie i Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Stała współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego” i autorka książek na temat roli kobiet w Kościele katolickim. Laureatka Nagrody im. Ireny Sendlerowej za wieloletnią działalność na rzecz dialogu chrześcijańsko-żydowskiego oraz zaangażowanie w feminizm katolicki.

Mamy nadzieję, że zainteresują Państwa tematy i dołączycie do nas podczas comiesięcznych spotkań w ramach cyklu Wspólne Dziedzictwo: rozmowy o relacjach chrześcijańsko-żydowskich. Zachęcamy do przekazywania zaproszeń wszystkim, których mogą zainteresować i udostępniania wydarzeń, które będą się pojawiać na profilu FB Forum Dialogu.

Z pozdrowieniami, Zuzanna Radzik