Wspólne Dziedzictwo: rozmowy o relacjach chrześcijańsko-żydowskich

Wspólne Dziedzictwo: rozmowy o relacjach chrześcijańsko-żydowskich

Źródło: Forum Dialogu

Zuzanna Radzik z Forum Dialogu zaprasza

Szanowni Państwo,

zapraszamy na spotkanie z cyklu Wspólne Dziedzictwo: rozmowy o relacjach chrześcijańsko-żydowskich.

Naszym gościem będzie ks. Piotr Żelazko, proboszcz parafii katolików języka hebrajskiego w Beer Szewie na pustyni Negew w Izraelu, a od niedawna wikariusz łacińskiego patriarchatu Jerozolimy dla katolików języka hebrajskiego.

Porozmawiamy o jego misji rozwijania relacji między chrześcijanami i Żydami. Będzie to także rozmowa o wyjątkowym doświadczeniu dialogu międzyreligijnego, którego doświadcza na co dzień działając w Międzyreligijnej Inicjatywie Negewu - organizacji dialogu religijnego żydów, chrześcijan i muzułmanów zamieszkujących pustynię Negew.

Więcej o tym, jak osobiste relacje i przyjaźnie międzyreligijne bywają wzbogacające dla własnej tożsamości chrześcijanina, usłyszą Państwo podczas spotkania, które odbędzie się w czwartek, 22 lipca o godzinie 19.00. Rozmowę poprowadzi Zuzanna Radzik.

Zapraszamy do rejestracji na spotkanie:

Spotkanie z ks. Piotrem Żelazko<<<

Wydarzenie jest też dostępne na profilu FB Forum Dialogu [LINK].

Zachęcamy do przekazywania informacji o wydarzeniu osobom, które mogą być zainteresowane tematem.

ks. Piotr Żelazko – ksiądz katolicki, doktor nauk biblijnych i archeologii, absolwent Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie i Franciszkańskiej Szkoły Biblijnej w Jerozolimie. Od 2008 r. mieszka i pracuje w Izraelu - najpierw jako duszpasterz katolików języka hebrajskiego w Jerozolimie, obecnie w Beer Sheva. Od 2012 r. wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie (Jerusalem Campus). Współzałożyciel Inicjatywy Międzyreligijnej Negewu - organizacji dialogu religijnego żydów, chrześcijan i muzułmanów zamieszkujących pustynię Negew.

Zuzanna Radzik – wiceprezeska Forum Dialogu, teolożka, absolwentka Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie i Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Stała współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego” i autorka książek na temat roli kobiet w Kościele katolickim.

Mamy nadzieję, że zainteresują Państwa tematy i dołączycie do nas podczas comiesięcznych spotkań w ramach cyklu Wspólne Dziedzictwo: rozmowy o relacjach chrześcijańsko-żydowskich. Zachęcamy do przekazywania zaproszeń wszystkim, których mogą zainteresować i udostępniania wydarzeń, które będą się pojawiać na profilu FB Forum Dialogu.

Z pozdrowieniami,
Zuzanna Radzik