Wspólne Dziedzictwo: Rozmowa z rabinką Małgorzatą Kordowicz

Rozmowy o relacjach chrześcijańsko-żydowskich

Wspólne dziedzictwo. Rozmowy o relacjach chrześcijańsko-żydowskich

Źródło:Forum Dialogu

Forum Dialogu zaprasza

Szanowni Państwo,

zapraszamy na spotkanie z cyklu Wspólne Dziedzictwo: rozmowy o relacjach chrześcijańsko-żydowskich. Spotkanie będzie nawiązywało do zbliżających się wrześniowych świąt żydowskich: Rosz ha-Szana, Jom Kipur, Sukkot i Simchat Tora. Będziemy gościć Małgorzatę Kordowicz, rabinkę w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, która opowie o symbolice i współczesnym znaczeniu tych świąt. Porozmawiamy o tym, skąd bierze się ta kumulacja i jakie znaczenie ma kolejność świąt. Spotkanie będzie okazją do zanurzenia się we współczesnym przeżywaniu świąt przez społeczność żydowską. Rozmowę poprowadzi Zuzanna Radzik, teolożka i wiceprezeska Forum Dialogu.

Zapraszamy do rejestracji na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 31 sierpnia o godzinie 19.00:

Zarejestruj się!

Wydarzenie jest też dostępne na profilu FB Forum Dialogu LINK. Zachęcamy do przekazywania informacji o wydarzeniu osobom, które mogą być zainteresowane tematem.

Małgorzata Kordowicz – rabinka, Absolwentka Wydziału Hebraistyki UW, uczyła hebrajskiego m. in. na UW, w WLH im. J. Kuronia i na UMCS-ie w Lublinie, a obecnie w warszawskim Liceum im. Zuzanny Ginczanki. Wydała 2 książki: polsko-hebrajski modlitewnik dla dzieci oraz wzbogacony o część współczesną reprint elementarza do nauki hebrajskiego z początku ubiegłego wieku. Przez 15 lat była członkinią zespołów redakcyjnych kilku polsko-żydowskich periodyków. W 2016 r. ukończyła studia w Żydowskim Seminarium Teologicznym (JTS) w Nowym Jorku i – jako pierwsza Polka – została rabinką. Posługuje w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, a w Szkole Teologii Żydowskiej Uniwersytetu Poczdamskiego uczy przyszłych rabinów i kantorów.

Zuzanna Radzik – wiceprezeska Forum Dialogu, teolożka, absolwentka Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie i Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Stała współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego” i autorka książek na temat roli kobiet w Kościele katolickim.

Mamy nadzieję, że zainteresują Państwa tematy i dołączycie do nas podczas comiesięcznych spotkań w ramach cyklu Wspólne Dziedzictwo: rozmowy o relacjach chrześcijańsko-żydowskich. Zachęcamy do przekazywania zaproszeń wszystkim, których mogą zainteresować i udostępniania wydarzeń, które będą się pojawiać na profilu FB Forum Dialogu.

Z pozdrowieniami, Zuzanna Radzik