25. Dzień Judaizmu w Krakowie

25. Dzień Judaizmu w Krakowie - plakat

Źródło: Rada Dialogu Archidiecezji Krakowskiej i Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze"

Link do spotkania:
Meeting ID: 869 6779 0600
Hasło: Szalom

Z zaproszenia Przewodniczącego Rady ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej:

XXV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce przypada w poniedziałek 17 stycznia i tego dnia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie transmitowane za pośrednictwem platformy Zoom. Hasło tegorocznego Dnia Judaizmu brzmi: „Myśli moje nie są myślami waszymi” (Iz 55,8).

ks. prof. Łukasz Kamykowski

Czytaj więcej:

𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠

SŁOWO I MODLITWA

 • rabin Avi Baumol
 • s. Anna Bodzińska NDS
 • bp Robert Chrząszcz
 • bp Damian Muskus

PANEL „Jak spotkać Innego / innego?”

Prowadzenie: Jakub Drath

 • Adamowska
 • Joanna Barcik
 • rabin Boaz Pash
 • ks. Łukasz Kamykowski

PSALM 117

 • przedstawiciele wspólnot

Bardzo prosimy o przygotowanie Biblii oraz świecy, by nasz udział – choć on-line – dopełnić czynnym uczestnictwem.

Więcej o organizatorach:

Rada Dialogu Archidiecezji Krakowskiej

Cele i sposoby działalności

 1. Rada Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej, umocowana przy Arcybiskupie Metropolicie Krakowskim, działa na rzecz jedności między chrześcijanami oraz zbliżenia między wyznawcami różnych religii.
 2. Rada doradza Arcybiskupowi Metropolicie Krakowskiemu w szczególności rozeznając aktualny stan relacji ekumenicznych i międzyreligijnych w Archidiecezji Krakowskiej, wskazując i analizując problemy religijne i moralne wynikające z relacji katolików z innymi chrześcijanami, wyznawcami innych religii i osobami niewierzącymi.
 3. Rada wspiera, inicjuje i realizuje wydarzenia ekumeniczne i międzyreligijne oraz opracowuje ich roczny harmonogram i budżet.

2022-01-12-czas-na-dialog-1.jpg

2022-01-12-czas-na-dialog-2.jpg

Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze"

Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze” to miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i współdziałania liderów krakowskich instytucji i środowisk zaangażowanych w pojednanie chrześcijańsko-żydowskie i polsko-żydowskie.

Zgromadzeni w Klubie „Przymierze” staramy się przezwyciężać stereotypy, łagodzić istniejące napięcia, popularyzować wzory współpracy i przyjaźni ludzi różnej wiary i pochodzenia, których ojczyzną jest Polska.

Inspiruje nas bogata, krakowska tradycja dialogu, symbolizowana przez Jana Pawła II i patrona naszego Klubu, ks. Stanisława Musiała SJ. Ustanowiona przez Klub „Przymierze” Nagroda im. ks. Stanisława Musiała, jest zaproszeniem do kontynuacji tej tradycji i do czerpania z tego ducha przełomu w relacjach chrześcijańsko-żydowskich, jaki się dokonał nie bez polskiego udziału.