"Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej"

"Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej" - plakat

Źródło: Sztetl Maszana Dolna i Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze".

Weissbergerowie, Streimerowie, Gellerowie, Schwitzerowie, Zinsowie - mówią Wam coś te nazwiska mszańskich rodzin? Zapraszamy niniejszym na już 5. wydarzenie w naszym projekcie "Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej" - tym razem opowiemy Wam o niektórych żydowskich rodzinach Mszany.

Nie o wszystkich; nie wystarczyłoby czasu, o wielu zresztą nie wiemy tak naprawdę nic, poza nazwiskami na liście zamordowanych 19.08.1942 r.
Są jednak i takie, które możemy pokazać na fotografii, prześledzić ich losy, przytoczyć anegdoty, pokazać ocalonych, a nawet całkiem niedawno urodzonych potomków! Bądźcie z nami już w najbliższy piątek 3.06.2022 o 17:00 w gościnnych jak zawsze progach Biblioteki Miejskiej. Może będzie dodatkowy bonus - niespodzianka ????

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Zadanie publiczne dofinansowane z budżetu Powiatu Limanowskiego.

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Pani Burmistrz, Anny Pękały.