Festiwal „Duchowość – rekapitulacje” 2022: „Jezus spotyka Buddę”

Festiwal „Duchowość – rekapitulacje” 2022: „Jezus spotyka Buddę”

Źródło: Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji festiwalu „Duchowość – rekapitulacje”, zatytułowanej „Jezus spotyka Buddę”. Festiwal odbędzie się w dniach 22-26 czerwca w Kielcach. W ramach wydarzenia zapraszamy do uczestnictwa w odosobnieniu medytacyjnym „Cisza miasta”.

Plan Festiwalu:

22 czerwca, środa

  • Godz 17.00 wykład dr. Alexandra Poraj-Żakieja, „Zen, Mindfulness, Medytacja Chrześcijańska – co łączy, co dzieli?”
  • Godz. 18.30 rozmowa dr. Alexandra Poraj-Żakieja i dr. Jacka Prusaka SJ „Jezus spotyka Buddę”. Prowadzenie: Bogdan Białek.

23 czerwca, czwartek

  • Godz. 18.00 rozmowa roshiego Stefana Baubergera SJ, dr. Jacka Prusaka SJ, drd Jarosława Duraja SJ „Jezuita spotyka buddyzm”. Prowadzenie: Bogdan Białek.

23 czerwca, godz. 20.00 – 25 czerwca

  • odosobnienie medytacyjne „Cisza miasta”.

——————————-

Odosobnienie medytacyjne

Odosobnienie medytacyjne odbędzie się w Kielcach od czwartku, 23 czerwca, od godz. 20.00, do soboty, 25 czerwca, godz. 12.30.

Prowadzącymi będą roshi Stefan Bauberger i Bogdan Białek. Medytacje odbywać się będą w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu, przy ul. Planty 7, natomiast noclegi i posiłki należy zapewnić sobie we własnym zakresie.

Gdyby ktoś potrzebował pomocy w znalezieniu dogodnego noclegu, oferujemy swoją pomoc. Udział w odosobnieniu jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy i limitowana liczba osób. Zapisy do 20 czerwca na adres stowarzyszeniekarskiego@gmail.com . Prosimy o podanie swojego numeru telefonu.

  • 23.czerwca, czwartek, godz. 20.00-21.00 wprowadzenie do medytacji
  • 24 czerwca, piątek, sesje medytacyjne: godz. 10.00-12.30 i 16.00-19.00
  • 25 czerwca, sobota, sesja medytacyjna: godz. 10.00-12.30

Każda sesja będzie poprzedzona mową Mistrza. Po mowie Q&A: chcący zadać pytanie proszeni są o składanie ich na piśmie po każdej sesji lub przesyłanie mailowo na adres biuro@jankarski.org.pl. ——————————

26 czerwca, niedziela

  • 10.00 Medytacja dla Pokoju. Skwer przy pomniku „Menora” (ul. IX Wieków Kielc). Słowo wstępne: roshi Stefan Bauberger SJ.
  • 12.00 Wernisaż wystawy zdjęć Andrzej Ziółkowskiego pt. „The Women and The Sacrum” („Kobieta i Sacrum”) i rozmowa pt. „Kobieta i sacrum” z udziałem rabinki Małgorzaty Kordowicz i ks. Katarzyny Rudkowskiej. Muzeum Dialogu Kultur (ul. Rynek 3)
  • 13.30 Koncert Kinior & Makaruk. Muzeum Dialogu Kultur (ul. Rynek 3)

Stefan Bauberger – jezuita i mistrz zen, profesor filozofii, prowadzi swój ośrodek medytacyjny w Nordwald w Niemczech www.nordwaldzendo.de/index.php
Alexander Poraj- Żakiej – teolog i mistrz zen, następca Willgisa Jaegera, prowadzi ośrodek medytacyjny w Benediktushof www.benediktushof-holzkirchen.de/
Jacek Prusak – jezuita i psychoterapeuta, praktykuje medytację od wielu lat, pracuje w Akademii Ignacjanum i w Centrum Dobrej Terapii http://www.centrumdobrejterapii.pl/nasi…/jacek-prusak/
Andrzej Ziółkowski- fotografik, były członek Rady Przewodniej Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej – WCCM
Katarzyna Rudkowska – jedna z pierwszych w Polsce kobiet ordynowana na księdza w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, posługująca w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Radomiu i Kielcach.
Małgorzata Kordowicz – pierwsza polska rabinka, posługująca w synagodze postępowej Ec-Chaim w Warszawie
Bogdan Białek – prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, założyciel i b. redaktor naczelny pism „Charaktery”, i „Medytacja”, prowadził Odrodek Medytacji i Dialogu „Melete”.