GEOP

GEOP wspiera organizację międzynarodowych, multidyscyplinarnych konferencji z zakresu kultury i historii Żydów, muzeologii, studiów nad pamięcią.

Konferencja GEOP

FOT. MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH

Global Education Outreach Program

Źródło: Muzem Historii Żydów Polskich POLIN

Misją programu Global Education Outreach Program (GEOP) jest promowanie studiów nad historią i kulturą Żydów polskich na arenie międzynarodowej poprzez wspieranie badań i wymiany naukowej. Dzięki współpracy z ośrodkami akademickimi i badawczymi w Polsce i na świecie POLIN jest prężnie rozwijającym się centrum debaty naukowej i wiedzy.

"W ramach realizowanego już od 6 lat programu GEOP Muzeum POLIN zorganizowało 9 międzynarodowych konferencji naukowych, 41 wykładów otwartych, 19 warsztatów naukowych i 6 edycji seminariów doktorskich. Przyjęliśmy 17 naukowców na pobyty badawcze i dotarliśmy łącznie do ponad 150 000 widzów i uczestników. Zachęcamy do subskrypcjii newslettera GEOP, w którym będziemy informować o najbliższych naborach oraz wydarzeniach naukowych w Muzeum POLIN."

Global Education Outreach Program do pobrania [PDF] >>

Program GEOP finansuje pobyty badawcze dla doktorantów i postdoktorantów, seminaria, wykłady gościnne, konferencje oraz warsztaty. Program jest skierowany do naukowców w różnych stadiach kariery oraz przedstawicieli różnych dziedzin, w tym historii, nauk politycznych, literatury, historii sztuki, muzykologii, teatrologii, filozofii, religii, socjologii, antropologii i prawa.

Kontakt: GEOP@polin.pl

Konferencje w ramach programu

Źródło: Muzem Historii Żydów Polskich POLIN

Dodatkowo, przy wsparciu GEOP możliwe są konferencje:

Program GEOP możliwy jest dzięki wsparciu Taube Philanthropies, The William K. Bowes, Jr. Foundation oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.