Opowiedz się po stronie pokoju

Międzyreligijne spotkanie modlitewne

Zaproszenie na międzyreligijne spotkanie modlitewne

„Zachęcam osoby wierzące do opowiedzenia się tylko po jednej stronie: po stronie pokoju. Ale nie słowami, lecz modlitwą, z całkowitym poświęceniem się. Mając to na uwadze, postanowiłem ogłosić piątek 27 października dniem postu, modlitwy i pokuty. Zapraszam do włączenia się weń – w sposób, jaki uznają za stosowny – siostry i braci różnych wyznań chrześcijańskich, osoby należące do różnych religii i tych, którym leży na sercu sprawa pokoju w świecie” – powiedział papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański.

W odpowiedzi na apel papieża Polska Rada Chrześcijan i Żydów – wraz z Radą Wspólną Katolików i Muzułmanów – zapraszają na międzyreligijne spotkanie modlitewne.

Żeby razem, każdy w swojej tradycji, wołać do jedynego Boga o pokój: słowami modlitwy apelować do wszystkich o uznanie prawa każdej społeczności do istnienia w bezpiecznych granicach, do życia w świecie, w którym nie ma ucisku ani wojen.

2023-10-24-zaproszenie-modlitwa-o-pokój-pazd-2023-2.jpg

2023-10-24-powiedz-sie-po-stronie-pokoju.jpg
Grafika: Łukasz Rzepka

Gościem Marcina Fijołka w Poranku Siódma9 był prof. Stanisław Krajewski - Polska Rada Chrześcijan i Żydów. (26 pażdziernika 2023)
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Pobierz załączniki

Opowiedz się po stronie pokoju - plakat PDF

Opowiedz się po stronie pokoju - zaproszenie PDF