ŻYDOWSKIE MUZEUM GALICJA OGŁASZA KONKURS!

ŻYDOWSKIE MUZEUM GALICJA OGŁASZA KONKURS!

Źródło: Muzeum Galicja

Już 20 lat jesteśmy w Krakowie i działamy na rzecz edukowania o historii i kulturze Żydów w Polsce. Dzisiaj zapraszamy także Was do udziału w tej edukacji, poprzez konkurs „ŻYDOWSKIE DZIEDZICTWO W 60 SEKUND”!

Aby wziąć udział w konkursie należy do 30 maja wysłać przygotowany w formacie rolki, maksymalnie 60-cio sekundowy film o temacie: „Dziedzictwo żydowskie dookoła mnie”. Czy w miejscowości, w której mieszkasz są ślady dawnego życia społeczności żydowskiej? Interesuje Cię kultura i religia Żydów? Chcesz się podzielić przemyśleniami dotyczącymi relacji polsko-żydowskich? Zapraszamy do przesyłania filmów konkursowych o tej tematyce!

Prace zakwalifikowane do udziału w konkursie będą publikowane w mediach społecznościowych i będą się starać o nagrody ufundowane przez fundację Galicia Jewish Heritage Institute, w tym o 1500 złotych, które trafią w ręce twórców najlepszego filmu.

Przygotuj film samodzielnie lub w maksymalnie czteroosobowej grupie! Pomóż nam edukować i promować wiedzę o dziedzictwie żydowskim w Polsce!

Konkurs skierowany jest do osób w wieku 15-26 lat.

Więcej szczegółów w regulaminie. W razie dalszych pytań i/lub wątpliwości prosimy o kontakt: k.katulski@galiciajewishmuseum.org.

Pliki do pobrania:

Regulamin Konkursu Żydowskie Dziedzictwo w 60 sekund

Formularz zgłoszeniowy konkurs.docx