Rozmowa o niepełnosprawności i osobach z niepełnosprawnością w teologii judaistycznej, źródłach, interpretacjach, praktyce

Rozmowa o niepełnosprawności i osobach z niepełnosprawnością

Źródło: Żydowski Instytut Historyczny, (FB)

Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na rozmowę o niepełnosprawności i osobach z niepełnosprawnością w teologii judaistycznej, źródłach, interpretacjach, praktyce.

Spotkanie otworzy cykl rozmów o niepełnosprawności, który będziemy kontynuować podczas kolejnych spotkań. W kolejnych spotkaniach podejmiemy tematy organizacji społecznych, opieki instytucjonalnej, cedaki, Gemilut Chasadim, omówimy życie osób z niepełnosprawnością przed, w trakcie i po wojnie.

Gośćmi spotkania będą rabinka Małgorzata Kordowicz oraz prof. Stanisław Krajewski.

Małgorzata Kordowicz – pierwsza polska rabinka. Absolwentka Hebraistyki na Uniwersytecie Warszawskim i Żydowskiego Seminarium Teologicznego (JTS) w Nowym Jorku, w 2016 r. stworzyła pierwszy powojenny modlitewnik dla dzieci żydowskich.

prof. Stanisław Krajewski – profesor w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, żydowski współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów od jej powstania w roku 1990. Autor m.in. książek „Żydzi, judaizm, Polska”, „54 komentarze do Tory dla nawet najmniej religijnych spośród nas”, „Poland and the Jews: Reflections of a Polish Polish Jew”, „Tajemnica Izraela a tajemnica Kościoła”