Akademia Letnia II stopnia. ŻIH, 20-22 VII 2019

Akademia przeznaczona jest przede wszystkim dla absolwentów jednego z  naszych seminariów w latach 2017-2018. Zainteresowanych zapraszamy do  wypełnienia ankiety zgłoszeniowej.  Jest to seminarium na poziomie zaawansowanym przeznaczone dla  nauczycieli, edukatorów oraz lokalnych aktywistów zaangażowanych w  realizację projektów związanych z tematyką żydowską, którzy brali udział  w jednej z Akademii ŻIH organizowanych w latach 2017-2018

Celem jest zarówno pogłębienie i rozszerzenie wiedzy z zakresu historii polskich Żydów, szczególnie w okresie okupacji niemieckiej, ale też z wykorzystania wartościowych metod i praktyk edukacyjnych w nauczaniu o Zagładzie.

Akademię rozpocznie prezentacja strategii edukacyjnej ŻIH oraz możliwości wykorzystania metody interpretacyjnej w edukacji o Zagładzie na przykładzie wystawy stałej "Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu". W dalszej części dnia uczestnicy dowiedzą się więcej o pracy z dokumentami źródłowymi z Archiwum Ringelbluma oraz możliwościach ich wykorzystania w scenariuszach lekcji. Po południu odbędzie się z kolei spacer po terenie byłej dzielnicy żydowskiej rozbudowany o metodę interpretacyjną z prezentacją jej wykorzystania w praktyce.