Film reklamowany hasłem “Żydowski rozbiór Polski”

Premiera filmu Wojciecha Sumlińskiego “Powrót do Jedwabnego“

Film "Powrót do Jedwbnego" - plakat

Źródło: Jewish.pl

Już jutro (15 września) odbędzie się premiera filmu Wojciecha Sumlińskiego “Powrót do Jedwabnego“. Twórcy filmu reklamowanego hasłem “Żydowski rozbiór Polski” wynajęli salę w warszawskim Kinie Wisła.

Pracownica kina, z którą rozmawialiśmy poinformowała nas, że sala została wynajęta do godz. 21.30, a oprócz seansu odbędą się spotkania. Szczegółów jednak brak. “My nie jesteśmy organizatorami, niestety” – powiedziała pracowniczka Kina Wisła.

Kinowa premiera przeznaczona jest dla osób, które wsparły produkcję filmu. Wszyscy inni będą mogli go zobaczyć na YouTube 17 września.

Twórcy filmu zebrali w sieci prawie 450 tys. zł na realizację swojego projektu. Reklamowali go tak: “Dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński, przy współpracy z polską dziennikarką, mieszkającą od lat w kanadyjskim Toronto – Violettą Kardynał, majorem ABW Tomaszem Budzyńskim oraz specjalistką w dziedzinie stosunków polsko – żydowskich, dr Ewą Kurek odkłamują prawdę na temat bezprzykładnej nagonki na nasz kraj w wydaniu “przedsiębiorstwa Holokaust”. Filmem tym pokażemy jej źródła, cele oraz mechanizmy kłamstw, dla których fundamentem stała się zbrodnia w Jedwabnem”.

W zwiastunie filmu pojawia się m.in. Rafał Ziemkiewicz, a Ewa Kurek mówi o “przekręcie tysiąclecia” i wzywa Jarosława Kaczyńskiego do “naprawienia błędu brata”.

Za reżyserię filmu odpowiadają Wojciech Sumliński i Violetta Kardynał. Lektorem jest Jerzy Zelnik.

2021-09-14-powrót-do-jedwabnego.png

Wojciech Sumliński napisał już kilka książek o Jedwabnem. Bez problemu można je kupić na stronie Empiku, Bonito czy innych księgarni.

Nie jest też jedynym twórcą interesującym się tą tematyką. Na swoją publikację o Jedwabnem zbiera fundusze grupa związana z “Najwyższym Czasem”. W skład “grupy badawczej” mają wchodzić Tomasza Sommer, Marek J. Chodakiewicz, Ewa Stankiewicz. W ramach tego projektu powstaną dwa tomu “pracy historycznej”, książka popularnonaukowa oraz seria filmów na YouTube. Twórcy zapewniają, że przygotowali “dokumenty obnażające blokadę kłamstwa, jaka stanęła na drodze wyjaśnienia zbrodni popełnionej na Żydach”.

Więcej o Jedwabnem na portalu Jewish.pl