Ks. Michał Jabłoński - Laureat Nagrody im. ks. Romana Indrzejczyka za 2017 rok

ks. Michał JAnkowski

Nagrodę przyznała Polska Rada Chrześcijan i Żydów na wniosek kapituły, której przewodniczył Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 21 stycznia 2018 roku o godz. 11.30 w kościele ewangelicko-reformowanym przy al. Solidarności w Warszawie.

Polska Rada Chrześcijan i Żydów przyznała ks. Michałowi Jabłońskiemu, proboszczowi warszawskiej parafii ewangelicko-reformowanej, Nagrodę im. ks. Romana Indrzejczyka za wkład w dialog i pojednanie chrześcijańsko-żydowskie:

"Dzięki księdzu Jabłońskiemu my, ludzie zaangażowani w dialog międzyreligijny, możemy uświadomić sobie i docenić wartość obecności jako formy dialogu. Dialog będący spotkaniem potrzebuje przestrzeni, czasu i osób, a wszystko to składa się na obecność. Ksiądz Jabłoński jako jeden z nielicznych duchownych chrześcijańskich w Polsce jest stale obecny - w najważniejszych zdarzeniach wyznaczających wektory spotkania chrześcijan i Żydów w Polsce. Bywa w Warszawie na rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim, ale także w Jedwabnem lub Kielcach, w rocznice zbrodni dokonanych na Żydach przez ich chrześcijańskich sąsiadów" (Bogdan Białek)

Relacja filmowa z uroczystości

Linki

  1. Więź
  2. Dzieje.pl