Papież składa Żydom życzenia z okazji Święta Paschy

Franciszek

Źródło: DEON

Papież Franciszek złożył społeczności żydowskiej w Rzymie życzenia z okazji zbliżającego się Święta Paschy.

W liście do głównego rabina Wiecznego Miasta Riccardo di Segni, cytowanym przez włoską agencję katolicką SIR, papież napisał, że pragnie „szczególnie w obecnym czasie egzaminu, przez który wszyscy przechodzą”, odnowić „więzi przyjaźni i wspólnego zaangażowania na rzecz najsłabszych”.

„Gdy zbliża się święto Pesach pragnę przekazać moje najlepsze życzenia Tobie i całej społeczności żydowskiej w Rzymie. Niech Wszechmogący, który uwolnił swój ukochany Lud od niewoli i zaprowadził go do ziemi obiecanej, również dziś towarzyszy Wam obfitością swoich błogosławieństw. Odnawiając więzi przyjaźni i zaangażowania na rzecz najsłabszych w naszym społeczeństwie, szczególnie w obecnym egzaminie, przez który wszyscy przechodzimy, zapewniam Was o mojej pamięci i proszę o modlitwę za mnie. Chag Sameach [Radosnego świętowania - przyp. KAI]" - napisał Franciszek.

Odwzajemniając, rabin De Segni w liście do papieża Franciszka z życzeniami z okazji Świąt Wielkanocnych napisał: „Właśnie w tych momentach kryzysu odczuwamy wspólne wartości naszych przekonań i potrzebę współpracy dla wspólnego dobra. Wszyscy są teraz zobowiązani do pomocy, pocieszenia, rachunku sumienia i prośby naszego Stwórcy o pomoc”.

Żydowskie Święto Paschy, do którego nawiązuje chrześcijańska Wielkanoc, rozpoczyna się w tym roku w środę wieczorem 8 kwietnia i potrwa do następnej środy, 15 kwietnia.