Polacy i Żydzi: historia (nie)porozumienia. Zoom na trudne historie, webinar

Polacy i Żydzi: historia (nie)porozumienia. Zoom na trudne historie, webinar

Źródło: POLIN

Jesteśmy dumni z polsko-żydowskiej historii i z tysiącletniej, nieprzerwanej obecności Żydów w Polsce. To historia budowania tożsamości, tworzenia wspólnoty i wzajemnych oddziaływań. Jednocześnie jesteśmy świadomi istnienia stereotypów, legend i przekonań, które nie raz prowadziły do konfliktów i przemocy.

To właśnie o tym porozmawiamy podczas kolejnego spotkania online z serii "Zoom na wystawę". Wirtualnie przeniesiemy się do Muzeum POLIN, gdzie poznamy przykłady takich mitów. Przypomnimy polsko-żydowski Kraków i Sandomierz, podyskutujemy o skojarzeniach z przeszłości oraz o tym, co dzieje się dziś, na ulicach i w mediach. Jak głęboko tkwi w nas historia? Czy można prześledzić mit aż do samego jego początku? Co możemy zrobić dziś, by lepiej się rozumieć i darzyć wzajemnym szacunkiem?

BILET (15 zł) 👉

🔸 Webinar jest częścią nowego cyklu "Zoom na wystawę" czyli niedzielnych spotkań online na platformie Zoom, podczas których możecie poznać fragmenty wystawy stałej Muzeum POLIN i poszerzyć swoją wiedzę o polskich Żydach.

🔸 Webinary można też rezerwować dla grup zorganizowanych. 👉