Sztetl Mszana Dolna w projekcie "Hannah" w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie

Sztetl Mszana Dolna - logo

Źródło: Sztetl Mszana Dolna

Sztetl Mszana Dolna

Mieliśmy zaszczyt zostać zaproszeni jako paneliści, w projekcie Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie, "Hannah", w ramach którego odbywało się seminarium dla nauczycieli z całej Polski.

Osobom już zaangażowanym lub pragnącym się zaangażować w pracę z młodzieżą w tematyce ochrony pamięci, dialogu, nauczania o Zagładzie, walki z antysemityzmem i wszelkimi uprzedzeniami, opowiedzieliśmy o naszych doświadczeniach: blaskach i cieniach, porażkach i sukcesach w naszej pracy.

Przedstawiliśmy prezentację zawierającą dokumentację ponad 20 lat naszych działań, starając się zainspirować i dodać odwagi do podejmowania własnych inicjatyw. Podczas dyskusji, na pojawiające się głosy o tym, jaki to trudny rodzaj zaangażowania, odpowiedzieliśmy, że to właśnie najwększy dowód na to, jak ta praca jest potrzebna.

Zachęciliśmy do włączania się w ogólnopolskie i międzynarodowe projekty: "Oblicza dialogu", "Krokus", "Zachować pamięć.

Historia i kultura dwóch narodów", ale też podejmowanie własnych, nawet zupełnie drobnych z pozoru działań. Wszystkie one sprawiają, że świat wokół nas staje się choć odrobinę lepszy. Dziękujemy uczestnikom za ciepłe przyjęcie, a Działowi Edukacji Żydowskiego Muzeum "Galicja" za zaproszenie i zaufanie.

2022-08-13-projekt-habbah-mszana.jpg