"Zbawienia nie można kupić" - podcast Sebastiana Dudy "Pomiędzy".

W podkaście „Pomiędzy” rozmawiam o tym, co ważne – z wierzącymi, niewierzącymi, „postwierzącymi”, agnostykami i duchowymi poszukiwaczami.

Mikrofon - symbol podcastu

Źródło: Podcasty "Więzi"

Podkast „Pomiędzy”

Autor: Sebastian Duda

Zacierają się w Europie granice między wiarą a niewiarą. Niemało jest lekarstw na wyciszenie duchowej „pustki po Bogu”. W podkaście „Pomiędzy” rozmawiam o tym, co ważne – z wierzącymi, niewierzącymi, „postwierzącymi”, agnostykami i duchowymi poszukiwaczami. Czy szukamy tego samego innymi drogami czy też mamy inne cele? Czego możemy się wzajemnie nauczyć? Zapraszamy do wspólnych poszukiwań!

Zapraszam do rozmowy artystów, naukowców i ludzi kultury. Chcę poznać ich duchowość w świecie, gdzie jej przeżywanie przyjmuje coraz bardziej zróżnicowane formy.

Zbawienia nie można kupić (odcinek 7:).

Co wspólnego mają współcześni ateiści z reformatorami Kościoła z XVI wieku? Czego mogą się od niewierzących nauczyć wierzący? Co to znaczy, że Bóg jest tam, gdzie się go zupełnie nie spodziewamy?

My wszyscy – wierzący, postwierzący i ci, których nazywamy niewierzącymi – posiadamy to samo doświadczenie egzystencjalne. Jako wierzący czytam swoje doświadczenie przez pryzmat wiary rozumianej jako zaufanie, ale to nie znaczy, że moje odczytanie jest lepsze od innych. Warto pamiętać, że doświadczenie bezsensu klepie nas wszystkich w ramię – mówi teolog luterański prof. Jerzy Sojka w dzisiejszym odcinku podcastu "Pomiędzy" Sebastiana Dudy.

2022-10-20-sojka-duda.jpg

Zapraszamy do słuchania

Wasze wsparcie dla "Więzi"