Yossi Klein Halevi

Yossi Klein Halevi

Na stronie od 2021-07-08

08/07/2021 r.

Yossi Klein Halevi "Potrzebujemy terapii"

Po pierwsze, na pewno nie wszyscy Izraelczycy myślą tak samo jak politycy. W 2019 roku napisałem artykuł „Kocham Polskę”, który został opublikowany w „The Times of Israel”. To była moja reakcja na wypowiedzi byłego szefa izraelskiej dyplomacji, Jisra’ela Kaca, o polskim antysemityzmie „wyssanym z mlekiem matki”. Mój artykuł miał naprawdę ogromną poczytność.

Makuch i Halevi

Na stronie od 2021-06-30

30/06/2021 r.

Makuch and Halevi

"Yosi Klein Halevi zaprasza: oto moja rozmowa z moim kochanym Januszem Makuchem, wspaniałym twórcą i dyrektorem Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, najlepszego Festiwalu Kultury Żydowskiej na świecie. Ta głęboka, bardzo osobista rozmowa skupia się na Janusza motywacji: dlaczego nieżydowski Polak zdecydował się poświęcić swoje życie kulturze żydowskiej, co porusza go w judaizmie i Izraelu oraz dlaczego ten festiwal jest dla Janusza kadiszem (modlitwą – jak zauważa Janusz – która jest nie o śmierci, ale o życiu) za polskich Żydów."

Na stronie od 2021-05-24

23/05/2021 r.

How to halt the criminalization of Israel

Yossi Klein Halevi - Why have so many progressives portrayed Israel, rather than Hamas, as the criminal culprit in the latest round of Mideast violence? How is it possible that a democratic state, with all its flaws and challenges, is losing the battle for public opinion against a medieval fundamentalist regime that deliberately targets civilians across an internationally recognized border and hides behind its own civilians for protection?

Na stronie od 2021-05-24

17/05/2021 r.

Israel’s Real Existential Threat

JERUSALEM — Israelis are adept at the pretense of normalcy. We move with seeming ease between daily life and life-threatening crisis. Our home front has endured assaults from Saddam Hussein’s Scud missiles, Hezbollah’s Katyushas and precision missiles, Hamas’s homemade rockets and the more lethal Iranian models currently falling on our neighborhoods, along with suicide bombing and car ramming and stabbing sprees. Yossi Klein Halevi

Na stronie od 2021-01-04

04/01/2021 r.

Yossi Klein Halevi - Człowiek Pojednania 2019

Wypowiedź Yossiego Kleina Haleviego (również na FB wraz z tłumaczeniem) w trakcie spotkania Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów 13. grudnia 2020, gdy został mu przyznany tytuł Człowiek Pojednania a ponadto zaprezentowane zostało polskie tłumaczenie jego książki „Listy do mojego palestyńskiego sąsiada”

Yossi Klein Halevi

Na stronie od 2020-12-20

13/12/2020 r.

Wypowiedź Yossiego Kleina Haleviego, gdy został mu przyznany tytuł Człowieka Pojednania

Szalom, pozdrawiam z Jerozolimy. Olafie, Zbyszku, Staszku – jestem tak wzruszony z powodu tego, co powiedzieliście, i tego, że uczyliście mnie, co ja właściwie zrobiłem, czyniąc to w sposób intuicyjny – wy ubraliście to w słowa. To pomaga mi zrozumieć, z czym się po omacku zmagałem przez te wszystkie lata. Muszę powiedzieć, że żadne wcześniejsze wydarzenie, w którym uczestniczyłem, nie sprawiło takiej przyjemności i nie znaczyło tak wiele, jak niniejsza uroczystość mnie poświęcona....

Yossi Klein Halevi z Jerozolimy

Na stronie od 2020-12-13

13/12/2020 r.

Człowiek Pojednania PRChiŻ

Otwarte spotkanie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów poświęcone wręczeniu tytułu Człowiek Pojednania Yossiemu Kleinowi Haleviemu z Jerozolimy

Yossi Klein-Halevi

Na stronie od 2020-07-03

03/07/2020 r.

Izrael i COVID-19 – dzień po

Yossi Klein-Halevi mówi o tym, jak pandemia wirusa COVID19 wpłynęła na izraelskie społeczeństwo (między innymi o tym, jak izraelscy Arabowie zbliżyli się do reszty społeczeństwa Izraela) i ogólnie – na naszą planetę, która stała się bardziej nacjonalistyczna, bardziej przywiązana do granic, a jednocześnie przeżywa najbardziej uniwersalne, dotykające wszystkich doświadczenie.