Najważniejsze wydarzenia, okoliczności i kontekst dialogu (2021)

Kalendarium

Kalendarz

Styczeń 2021

Luty 2021

Marzec 2021

Kwiecień 2021

Maj 2021

Zdarzenia wokół określonej sprawy lub na określony temat

Instytucje - prezentacja

 • International Council of Christians and Jews (ICCJ)
 • Institute Saint Pierre de Sion, known as Ratisbonne The goal of the Institute was to put into practice the recommendations of the Conciliar Declaration Nostra Aetate, 24/03/2021.
 • Forum Dialogu. Misją Forum Dialogu jest odbudowywanie i tworzenie nowych więzi pomiędzy współczesną Polską a społecznością żydowską na świecie. 27/04/2021.
 • Kluby “Tygodnika Powszechnego”. Kluby „Tygodnika Powszechnego” wywodzące się ze środowiska czytelników „Tygodnika Powszechnego” oraz czerpiące z duchowego i społecznego dorobku tego pisma, zwracają się ze swoim przesłaniem do wszystkich, bez względu na różnice wieku, zawodu, sytuacji społecznej czy światopoglądu.
  "Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!"
 • Muzeum KL Plaszow - 13/05/2021
 • Projekt „Ludzie, nie liczby”
  Bo każdy miał imię....
  Fundacja Rodziny Popielów „Centrum” powstała w 2018 roku z inicjatywy Dariusza Popieli, sportowca, olimpijczyka, medalisty mistrzostw Świata i Europy, wieloletniego reprezentanta Polski w kajakarstwie slalomowym. Głównym celem Fundacji jest realizacja projektu „Ludzie, nie liczby” - imiennego upamiętnienia ofiar Zagłady oraz propagowania wiedzy i przywracania pamięci o mniejszościach narodowych, etnicznych i religijnych zamieszkujących tereny Polski w ujęciu historycznym i współczesnym. Jako członkowie i członkinie Fundacji chcemy inspirować i wspierać działania na rzecz rozwoju tolerancji i poszanowania godności ludzkiej.